przeprowadzki toruń, o nas

Jak dobrze przygotować się do przeprowadzki?

  • Post author:
  • Post category:Poradnik

Dla wielu klientów przeprowadzka wiąże się z dużym stresem i zdenerwowaniem. Jeżdżąc na zlecenia i rozmawiając z klientami często słyszymy, że są zdenerwowani i chcieliby mieć przeprowadzkę już za sobą. W tym poradniku postaramy się dać kilka wskazówek, w jaki sposób przygotować się do przeprowadzki, aby wszystko odbyło się szybko, sprawnie i bez żadnych niespodzianek.

Jako fachowcy w dziedzinie przeprowadzek, mając do czynienia z setkami zleceń wiemy najlepiej co zrobić, aby cały proces przebiegał sprawnie. Wiemy jakie błędy popełniają nasi klienci i podzielimy się nimi, żeby Państwo mogli się ich ustrzec.

Rada numer 1:
Pakując rzeczy w kartony zadbaj, aby je dobrze zakleić dobrej jakości taśmą klejącą. Jest to bardzo ważne, szczególnie jeśli w środku jest dużo małych przedmiotów.

Rada numer 2:
Nie przeładowuj kartonów. Samo pakowanie może i nie jest wielkim problemem, ale noszenie wielkich ciężarów np. z 4 piętra na 4 piętro będzie już bardzo uciążliwe. Jest to bardzo częsty błąd, który doskwiera również naszej firmie.

Rada numer 3:
Zaklejając drzwi w meblach, by się nie otwierały użyj dobrej jakości taśmy. Wielokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, gdzie klienci używają najtańszej taśmy, która zostawia ślady na meblach, albo co gorsze taśma odchodzi razem z farbą. Wtedy już nic nie da się zrobić.

Rada numer 4:
Wkładanie luźnych przedmiotów na wierzch torby/reklamówki. Powoduje to, że podczas transportu rzeczy mogą się wysypać.

Rada numer 5:
Firma przeprowadzkowa i jej pracownicy to nie są niewolnicy do wynajęcia. Nieczęsto, jednak zdarza się, że klienci stres wylewają na pracowników świadczących usługi przeprowadzkowe. Bądź miły i uprzejmy, a transport mebli i rzeczy odbędzie się w miłej atmosferze.

Rada numer 6:
Dobra rada zawsze jest na miejscu. Jednak nie próbuj na siłę pouczać osób, które robią to na co dzień, jeśli zdecydujesz się poprosić o pomoc firmę przeprowadzkową.

Rada numer 7:
Pośpiech jest złym doradcą. Spokojnie wszystko zaplanuj, przygotuj i opisz, a zaoszczędzisz sobie pracy w swoim nowym lokum. Firma przeprowadzkowa będzie mogła nosić rzeczy do opisanych na przedmiotach, kartonach pomieszczeń, co przyśpieszy cały proces i zaoszczędzi ewentualnych pomyłek.

Rada numer 8:
Wybieraj tylko sprawdzone firmy przeprowadzkowe. Nie kieruj się tylko ceną, bo stracić możesz znacznie więcej. Często tanie usługi przeprowadzkowe kończą się uszkodzeniem mebli, brakiem profesjonalizmu czy nawet brakiem kondycji oraz siły do wykonania pracy! Nie jest to praca dla każdego, dlatego młody i silny zespół to podstawa.

Rada numer 9:
Jeżeli nie potrafisz rozkręcić/skręcić mebli – powierz to firmie przeprowadzkowej. Dobra firma posiada niezbędny sprzęt oraz doświadczenie, by niczego nie uszkodzić i złożyć meble ponownie tak, aby żadna śrubka po złożeniu nie została. Jeśli jednak robisz to samodzielnie – zapakuj wszystkie kołki i śrubki do woreczków oraz podpisz je, aby później niczego nie pomylić.

Rada numer 10:
Zadbaj, aby odpowiednio wcześnie zamówić usługę przeprowadzkową, aby nie rozczarować się brakiem wybranego terminu. Przeprowadzki mają to do siebie, że czasem trudno o dogodny termin.

Rada numer 11:
Rzeczy szklane zabezpiecz ze szczególną starannością. Na pomoc mogą tutaj przyjść gazety oraz folia bąbelkowa. Nie wkładaj za wiele szklanych elementów naraz do jednego kartonu.

Rada numer 12:
Rzeczy, które się już nie przydadzą – sprzedaj, oddaj lub po prostu wyrzuć. Nie ma sensu zagracać sobie nowego mieszkania już na samym początku.

Rada numer 13:
Nie ma idealnej przeprowadzki. Jednak można postarać się na tyle, że nie stanie się ona uciążliwa, a co za tym idzie zaoszczędzą sobie Państwo nerwów.

Rada numer 14:
Wszystkie szuflady w komodach, szuflady w lodówce oraz ich wnętrza muszą być opróżnione! Zdarza się, że nasi klienci nie zawsze się do tego stosują, a pełna zamrażarka nie dość, że jest bardzo ciężka, to w dodatku wszystko może wypaść podczas wynoszenia po schodach.

Rada numer 15:
Jeśli jest możliwość zostawienia zwierzaka pod czyjąś opiekę – skorzystaj z tego. Kręcące się psy oraz koty nie ułatwią Ci pracy, a z pewnością mogą Cię zezłościć 🙂

Tak więc przedstawiliśmy 15 rad, które z pewnością ułatwią Państwu przeprowadzkę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a wybrana firma będzie firmą profesjonalną to nie będą musieli się Państwo stresować, a całość odbędzie się w fajnej i miłej atmosferze. Mała przeprowadzka na własną rękę nie jest niczym złym, jednak jeśli czeka Was duże przedsięwzięcie – stanowczo wybierz sprawdzoną firmę przeprowadzkową. Zawsze sprawdzajcie Państwo opinie o firmie, a pomoże to uniknąć przykrych sytuacji czy to przy płatności, czy to przy pracy.

Powodzenia! 🙂