You are currently viewing Dziadowska firma przeprowadzkowa. Po czym ją poznać?

Dziadowska firma przeprowadzkowa. Po czym ją poznać?

  • Post author:
  • Post category:Poradnik

Witam serdecznie. Decydując się na przeprowadzkę pewnie nie raz zastanawialiście się Państwo, czy uda się trafić na solidną ekipę. Na rynku istnieje bardzo wiele firm, a raczej osób działających na czarno, które trudnią się tym ciężkim i niełatwym zajęciem. Zazwyczaj są to osoby, które nie odprowadzają podatków, nie mają ani doświadczenia, ani siły, ani profesjonalizmu. Niestety uczciwe firmy muszą konkurować z takimi osobami, bo wielu klientów kieruje się tylko ceną, zupełnie nie zważając na to, jak bardzo niekorzystnie wpływa to zarówno na nich, jak i na firmy, które pracują uczciwie i płacą podatki.

Wielokrotnie zdarzyło nam się jechać do klientów, którzy zadzwonili, abyśmy przyjechali ich „uratować”. Poprzednicy którzy za śmieszne pieniądze podjęli się wykonania przeprowadzki nie dość, że zniszczyli meble, to jeszcze zrezygnowali z dalszej pracy! Argumentując to faktem, że meble są zbyt ciężkie a oni nie mają siły. Jest to nie do pomyślenia prawda? A jednak, tak się zdarza. Osoby chcące sobie dorobić często porywają się z motyką na słońce, a nie mają ani doświadczenia, ani narzędzi, ani kondycji oraz zdrowia. Jednak cena za usługę często przesłania oczy klientom i niestety później koszta są wielokrotnie wyższe. Niestety usługi przeprowadzkowe to nie tylko cena. Transport mebli wymaga sporego zaangażowania.

1: Dziadowską firmę poznamy po tym, że ma zdecydowanie niższe stawki od konkurencji, a na pytanie czy otrzymamy paragon – odpowiadają zbulwersowani, lub nie chcą kontynuować rozmowy. Jest to typowy przykład, jak postępuje dziadowska firma.

2: Przyjeżdżają starym gratem, który nijak ma się do auta służącego do przeprowadzek. Są to często pojazdy typu mercedes sprinter blaszak, który najlepsze czasy swojego życia ma dawno za sobą, a jego stan techniczny budzi duże wątpliwości. O ile lokalnie takie auto może jeszcze dojedzie na miejsce rozładunku, jednak dalsza trasa może być loterią. Ładowność takiego auta pozostawia też wiele do życzenia, co może wiązać się z kilkoma kursami, za które oczywiście Państwo zapłacą.

3: W swoich ogłoszeniach zamieszczają nieprawdziwe zdjęcia, nieprawdziwe informacje. Bardzo często spotykana praktyka, gdzie pseudo firmy dodają zdjęcia z internetu reklamując swoje usługi. Ktoś taki nie może być wiarygodny. Firma która dodaje własne zdjęcia, własne posty na wizytówce google – wstydzić się nie ma czego, ponieważ pokazuje swoją pracę. Robi to uczciwie i rzetelnie. Skoro ktoś kłamie już na etapie własnej reklamy, to co będzie dalej?

4: Brak podstawowych narzędzi. Przyjeżdżają panowie na miejsce i okazuje się, że trzeba rozkręcić narożnik, lub zdjąć drzwi z szafy, rozebrać łóżko na części. Panowie przyjeżdżają goli i wesoli i pytają się klientów, czy mają „pożyczyć” jakieś narzędzia. MAŁO PROFESJONALNE. Znoszenie pralki w rękach również nie ma wiele wspólnego z profesjonalizmem, ale skoro nie ma śrubokręta, to pasów do noszenia również.

5: Obijają Państwa meble o ściany, schody, robią to bez pomyślunku. Czyli klasyka gatunku wśród tzw. dziad transów. Byle szybko, żeby się nie zmęczyć, a że meble się podniszczyły – przecież przy przeprowadzce zawsze coś musi się uszkodzić!

6: Brak zabezpieczenia przedmiotów ma aucie. Czyli ładują jak leci, nie okrywają ich i nie klinują tak, aby nic się nie wydarzyło. Bo przecież po co, daleko nie ma 🙂

7: Kultura i aparycja. Nie wiem jak dla Państwa, ale dla nas to jest sprawa kluczowa. Uśmiech, dobry humor, schludny wygląd i kulturalne zachowanie w kontakcie z klientem jest bardzo ważny. Niestety niektórzy chodzą, plują, klną i palą na klatce schodowej – taki jest urok pseudo fachowców po bardzo atrakcyjnej cenie.

8: Naciągają na pieniądze. Przykładowo umawiają się Państwo na cenę 200zł za godzinę pracy. Mija półtorej godziny, a do zapłaty Mają państwo 450zł. Tylko dlaczego? A bo zaokrąglają sobie do pełnej godziny + doliczają dodatkowe pieniądze za coś, o czym nie powinni informować tylko i wyłącznie NA SAMYM POCZĄTKU USŁUGI! Miało być taniej, a nie dość, że są szkody, to jeszcze wcale nie jest tanio.

9: Przerwy na papieroska co 10 minut. Czyli wydłużanie czasu usługi na metodę na papieroska, bardzo często spotykana. Brak szacunku dla Państwa czasu oraz pieniędzy.

10: Maskowanie uszkodzeń, próba ich zasłonięcia, wypieranie się. Jeżeli dojdzie już do jakiegoś uszkodzenia, to w interesie szanującej się firmy przeprowadzkowej jest rozwiązanie sprawy tak, aby klient na tym nie ucierpiał. Firma dziadowska będzie się wypierać, a na koniec powie „paragonu nie ma, mnie tutaj przecież nie było”, albo uzna klienta za wariata próbującego wmówić mu nieprawdę.

Nie warto za wszelką cenę szukać oszczędności. Firma świadcząca przeprowadzki, transport mebli, czy inne usługi powinna być profesjonalna. Posiadać niezbędny sprzęt oraz doświadczenie, a także szanować czas swoich klientów. Trudne czasy wymuszają szukanie tańszych rozwiązań, ale niestety często ma to zupełnie odwrotny skutek. Wspieraj i wybieraj solidne firmy przeprowadzkowe, które reklamują się prawdziwymi zdjęciami, dobrymi opiniami i nie mają nic do ukrycia. Pomoże Was to uchronić przed nieprzyjemnymi skutkami wyboru niewłaściwej firmy. Jeżeli zależy Ci na takiej firmie – z pewnością możesz wybrać Przeprowadzki Toruń – Fajny Transport s.c.

Miłego dnia 🙂